TOP 4 miejsca, które musisz odwiedzić na zachodnim wybrzeżu!

TOP 4 miejsca, które musisz odwiedzić na zachodnim wybrzeżu! - rewal, swinoujscie, dziwnowek, grzybowo

Średnia temperatura Bałtyku w najcieplejszym miesiącu roku jest o prawie 10 stopni niższa niż temperatura Morza Śródziemnego przy południowym wybrzeżu Cypru. Nie zmienia to faktu, że charakterystyka naszego morza przyciąga nad jego brzegi co roku miliony turystów.

„Na Zachodzie bez zmian”

Zachodnie wybrzeże Bałtyku ma to do siebie, że jest mniej uczęszczane niż np. Trójmiasto czy Hel. Na zachodzie swoje miejsce znajdą zarówno entuzjaści naturalizmu, jak i miłośnicy plaż dla zwierząt oraz ci, którzy chcą po prostu odpocząć od tłumów. Gdzie pojechać i co zobaczyć, by wizyta na zachodnim wybrzeżu Bałtyku była udana?

Kiedy morze rzuci zaklęcie, na zawsze trzyma w swojej sieci cudów
– Jacques Yves Cousteau
Ruiny kościoła na klifie w Trzęsaczu

Miękki i drobny piasek w okolicy Grzybowa

Grzybowo jest jednym z kluczowych miejsc nad Bałtykiem, które uwielbiają kitesurferzy ale nie tylko. Mniej tu komercyjnych straganów i śmieciowych food trucków. Jest za to wysoki wał wydmowy na zachód od ujścia Parsęty i na wchodzie Promenada Wydmowa. Tu nawet w sezonie nie ma tłumów. Są urokliwe widoki, szeroka plaża i względny spokój.

Plaża w Grzybowie

Trzęsacz w gminie Rewal

Mała wieś Trzęsacz ma zaledwie około 130 mieszkańców, ale posiada niezwykle urokliwe kąpielisko morskie na brzegu klifowym. Poza genialnie położoną i przepiękną plażą można tu zobaczyć ruiny gotyckiego kościoła i park dworski.

Ośrodków turystycznych nie jest tu wiele, a to oznacza, że nie ma też typowo nadbałtyckiej „bylejakości”. Mało straganów, piwa na plaży i turystów „bukujących” miejscówki od piątej rano. Piękne okoliczności przyrody i dużo miejsc do odkrywania. A jeśli jednak najdzie Cię ochota, by odwiedzić nieco większą miejscowość możesz wybrać się na urokliwy spacer brzegiem do Pobierowa lub Rewala.

Świnoujście – warunki dla klientów premium

Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce położonym na trzech dużych wyspach. Unikalna lokalizacja i ciepłe lata sprawiają, że w to miejsce ściągają przede wszystkim turyści z Niemiec. Okolice Świnoujścia zaludniane były już około 5000 lat temu. Strategiczne położenie miasta sprawia, że są tu pozostałości po rządach bawarskich, duńskich i szwedzkich. W Świnoujściu znajdziemy noclegi zarówno niskobudżetowe np. na polach namiotowych, jak i pełnowymiarowe wakacje ekskluzywne w pięciogwiazdkowych hotelach. 

Świnoujście plaża latarnia
Latarnia Morska w Świnoujściu została wybudowana w 1854 roku. Jest najwyższa tego typu konstrukcją na całym jego basenie Morza Bałtyckiego. To też jedna z najwyższych latarni na świecie - na jej szczyt prowadzi dokładnie 308 schodów.

Dziwnówek – wieś z rezerwatem przyrody

Dziwnówek jest maleńką wsią za zachodnim wybrzeżu Morza Bałtyckiego. W czasach II Wojny Światowej toczyły się tu ciężkie walki, których upamiętnienie widać co krok. Są też w okolicy pozostałości po zakładach lecznictwa i przepiękne pomniki przyrody. Za pięć nocy w domku z dwiema sypialniami oddalonym dwa kilometry od plaży zapłacimy w sezonie niespełna 2,5 tysiąca złotych. W pobliżu jest mnóstwo wypożyczalni rowerów oraz restauracji w domową kuchnią. Klimat rodzinny i romantyczny w sam raz na wakacje w spokoju nad morzem.

Zachodnie wybrzeże Bałtyku. Nietrudno tu spotkać dzikie plaże, miejsca bez turystów czy restauracje z niezwykłą kuchnią. Mniej tu taniej krzykliwej rozrywki i plastiku. To obszar, gdzie warto szukać spokoju i pojechać we dwoje, troje czy nawet w piątkę. Polecamy!

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *