No products in the cart.
Dobrze dopasowany strój to nie tylko gwarancja doskonałego samopoczucia, ale również komfort i genialny wygląd.
Najczęściej popełniane błędy przy doborze rozmiaru kostiumu kąpielowego:
- dobieranie rozmiaru „z przyzwyczajenia”, bez zapoznania się z tabelą rozmiarów konkretnego producenta
- „zaklinanie rzeczywistości” poprzez kupowanie o rozmiar za małego stroju
- niedokładne pomiary poszczególnych części ciała (talia, biodra, biust)
- kupowanie stroju kąpielowego o rozmiar za dużego, w celu ukrycia mankamentów sylwetki
- błędna metoda mierzenia rozmiarów biustu
By dobrze wybrać – zwłaszcza w przypadku strojów dwuczęściowych – koniecznie musimy zmierzyć rozmiar pod biustem i w biuście.
Najczęściej popełniane błędy przy doborze rozmiaru kostiumu kąpielowego:
Zwykle, jeśli mamy miseczkę większą niż C obawiamy się, by kostium za bardzo nas nie opinał w biuście. Owszem może to być niebezpieczne, ale tylko wówczas, jeśli wybierzemy za małą miseczkę i jednocześnie za wąski rozmiar pod biustem. By dobrze wybrać – zwłaszcza w przypadku strojów dwuczęściowych – koniecznie musimy zmierzyć rozmiar pod biustem i w biuście.
Różnica pomiędzy tymi rozmiarami powie nam o wielkości miseczki. Zauważcie, że w przypadku obwodu pod biustem, w naszych tabelach jest już pewien margines. Np. jeśli obwód pod biustem wynosi u nas 97 cm (a rozmiarówka zawiera zakres między 93 a 97 cm) nie wybierajmy większego rozmiaru. Nie trzymajmy się tego, czym na co dzień posługujemy się w klasycznej rozmiarówce stanika (jak 80C). Koniecznie natomiast zmierzmy szerokość w biuście, bo to w tabelach La Plaza pokazany ten wymiar jest liczbowo (od 60 do 115 cm).
Kolejność pomiaru góry ciała
Pomiar w biuście powinno się wykonywać w miękkim biustonoszu (bez usztywnienia). Właściwie tylko młode osoby z bardzo małym biustem mogą zupełnie zrezygnować z biustonosza w trakcie pomiaru. Jeśli biust jest bardzo obfity i lekko opadający, warto w trakcie pomiaru pochylić się lekko do przodu. Pamiętajmy, że obwód w biuście to rozmiar w najszerszej jego części.
Dla większości pań ze sporym biustem, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla podtrzymania piersi i ułożenia ich w najbardziej optymalny sposób będzie kostium dwuczęściowy z górą wyprofilowaną jak zwykły biustonosz. Jeśli nie bardzo pasuje nam odkrywanie brzucha, najlepiej wybrać kostium kąpielowy jednoczęściowy z usztywnianą górą i koniecznie na grubych ramiączkach.
Pomiar w talii i biodrach
Talię mierzymy na wysokości pępka. Centymetr powinien dość ciasno okalać talię, ale oczywiście nie wypychamy brzucha, wystarczy, że maksymalnie się wyprostujemy i obejmiemy miarką najcieńszą część między dolną linią żeber a biodrami. Biodra, z kolei, to najszersza część pomiędzy talią a udami.
Jak w przypadku talii miara nie powinna zbyt mocno uciskać ciała. Przy dokonywaniu pomiaru – jak w przypadku talii – nic nie wypychamy, a tylko prostujemy kręgosłup.
Gdyby okazało się, że pomiar nie był do końca precyzyjny, nie ma dramatu – zawsze możecie rozmiar wymienić na inny! 😉
Leave a comment